przekaż
darowiznę

Bieg Daj piątaka na dzieciaka już 15 czerwca 2019

Kolejna edycja biegu charytatywnego Daj piątaka na dzieciaka odbędzie się 15 czerwca 2019.

POBIEGNIJ RAZEM
Z NAMI

 

Otulamy miłością wcześniaki

KRS 0000161880

 

"Jestem mały, naprawdę mały. Jestem słodki, ale ważę mniej niż kilogram cukru, czasem tyle, co Twój aparat do mierzenia ciśnienia. Czemu? Przyszedłem na świat za wcześnie."

Chciałbym, jak wiele innych dzieci, jak wiele wnuczek i wnuków, po wyjściu ze szpitala spokojnie oddychać i rozwijać się. Otul mnie ciepłem i miłością. Twoje serce jest milszym łóżeczkiem niż inkubator. Przekaż proszę 1% podatku na Ośrodek „Otulinka”. Pomoże Ci w tym PIT-OP dla emerytów i  rencistów. Proszę zerknij poniżej, a potem kliknij."

Od 15 marca 2017 emeryci i renciści za pomocą druku PIT-OP mogą przekazać 1% podatku wybranej organizacji. Jest to znacznie prostsze rozwiązanie niż dotychczasowe. W samym rozliczeniu PIT nic się nie zmienia. PIT-OP jest tylko uzupełnieniem zeznania podatkowego wysyłanego przez ZUS. Przekazanie 1% podatku organizacji pożytku publicznego i wypełnienie oświadczenia PIT-OP jest dobrowolne. Można je składać w urzędzie skarbowym do 30 kwietnia 2018. Na tej podstawie urząd skarbowy przekaże 1% wskazanej organizacji. 

Jak najprościej przekazać 1% podatku za pomocą PIT-OP?

                                    

Dla osób, które druk PIT-OP chcą wypełnić w urzędzie skarbowym, podajemy niezbędne dane:

KRS 0000161880
Cel szczegółowy: Wcześniakom podopiecznym Otulinki

 

Co 18 minut w Polsce rodzi się wcześniak. Moment narodzin to dopiero początek jego walki. W inkubatorze spędzi jeszcze wiele tygodni. Dla jego rodziców to średnio aż 1500 godzin oczekiwania, stresu i lęku…                                                            

Według danych GUS w Polsce w 2016 roku przyszło na świat ponad 28 000 wcześniaków. Wcześniaki to maleństwa urodzone przed 37 tygodniem ciąży. Niektóre mają nawet 200-krotnie mniejsze szanse na przeżycie, niż ich koledzy urodzeni o czasie.

Ośrodek dla wcześniaków i noworodków zagrożonych zaburzeniami rozwoju ,,OTULINKA”, pomaga dzieciom przedwcześnie urodzonym i stanowi odpowiedź na potrzeby medyczne wielu rodzin.