przekaż
darowiznę

Międzynarodowa Konferencja Naukowa nt. wczesnego wspomagania rozwoju dziecka w wieku 2-6 już za nami

W dniach 9-10 listopada w siedzibie Fundacji odbyła się Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka w Wieku 2-6".

Otulamy miłością wcześniaki

 
2017-10-09

Relacja z charytatywnego koncertu #17milionów

08.10.2017 w Gmachu Filharmonii Łódzkiej wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu będącego częścią tegorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej #17milionów. Zostaliśmy oczarowani piękną muzyką, a serdeczną i ciepłą nutą otuliliśmy wszystkie 17milionów osób na świecie dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym. Sądząc po częstych i gromkich brawach, po owacjach na stojąco, nasz koncert charytatywny podobał się publiczności.


Koncert rozpoczął 40-osobowy Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej pod dyrekcją Jerzego Rachubińskiego, który dyrygował siedząc na wózku inwalidzkim. Pokazał tym samym, że mimo choroby można dokonywać rzeczy niezwykłych i bardzo ważnych. Następnie wystąpiła licząca sobie przeszło 80-ąt osób Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego Sinfonietta pod dyrekcją Wojciecha Pławnera. Zagrała V Symfonię c-moll op.67 Ludwiga van Beethovena. Młodzi muzycy pokazali precyzję Mistrza i jego ogromną emocjonalność. I przyszedł czas na długo wyczekiwaną niespodziankę. Specjalnie przygotowana na ten koncert aranżacja Zuzanny Koziej utworów z filmu Król Lew: Miłość rośnie wokół nas i Krąg życia. Chór orkiestra i wokalistka Marta Majek zapewnili nam moc wzruszeń.


W trakcie przerwy koncertu uczestnicy mogli obejrzeć wystawę zdjęć „Jedno z #17milionów marzeń…”, a w drugiej części koncertu moc wrażeń zapewniło cudowne Motion Trio, wirtuozi i wizjonerzy akordeonu. Wyczarowali magiczną atmosferę. Zachwycili brzmieniem instrumentów, niezwykłością dźwięków, odwagą interpretacji. Swoimi aranżacjami połączyli pokolenia słuchaczy. Recital zakończył się bisem. To był przepiękny wieczór, przepełniony miłością i radością, urzekającą muzyką!!!


« powrót