przekaż
darowiznę

Wystawa „Jedno z #17milionów marzeń…” cały czas w podróży

Od 28 lutego 2018 można oglądać w Galerii Kawiarnia w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi naszą fotograficzną wystawę „Jedno z #17milionów marzeń…”

 

ROZLICZ SIĘ BEZPIECZNIE

POBIERZ PROGRAM

PIT 2017

 

 

KRS 0000161880

2017-10-09

Relacja z charytatywnego koncertu #17milionów

08.10.2017 w Gmachu Filharmonii Łódzkiej wysłuchaliśmy wyjątkowego koncertu będącego częścią tegorocznej edycji ogólnopolskiej kampanii społecznej #17milionów. Zostaliśmy oczarowani piękną muzyką, a serdeczną i ciepłą nutą otuliliśmy wszystkie 17milionów osób na świecie dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym. Sądząc po częstych i gromkich brawach, po owacjach na stojąco, nasz koncert charytatywny podobał się publiczności.


Koncert rozpoczął 40-osobowy Akademicki Chór Politechniki Łódzkiej pod dyrekcją Jerzego Rachubińskiego, który dyrygował siedząc na wózku inwalidzkim. Pokazał tym samym, że mimo choroby można dokonywać rzeczy niezwykłych i bardzo ważnych. Następnie wystąpiła licząca sobie przeszło 80-ąt osób Młodzieżowa Orkiestra Regionu Łódzkiego Sinfonietta pod dyrekcją Wojciecha Pławnera. Zagrała V Symfonię c-moll op.67 Ludwiga van Beethovena. Młodzi muzycy pokazali precyzję Mistrza i jego ogromną emocjonalność. I przyszedł czas na długo wyczekiwaną niespodziankę. Specjalnie przygotowana na ten koncert aranżacja Zuzanny Koziej utworów z filmu Król Lew: Miłość rośnie wokół nas i Krąg życia. Chór orkiestra i wokalistka Marta Majek zapewnili nam moc wzruszeń.


W trakcie przerwy koncertu uczestnicy mogli obejrzeć wystawę zdjęć „Jedno z #17milionów marzeń…”, a w drugiej części koncertu moc wrażeń zapewniło cudowne Motion Trio, wirtuozi i wizjonerzy akordeonu. Wyczarowali magiczną atmosferę. Zachwycili brzmieniem instrumentów, niezwykłością dźwięków, odwagą interpretacji. Swoimi aranżacjami połączyli pokolenia słuchaczy. Recital zakończył się bisem. To był przepiękny wieczór, przepełniony miłością i radością, urzekającą muzyką!!!


« powrót