przekaż
darowiznę

V jubileuszowa edycja Biegu Charytatywnego „Daj piątaka na dzieciaka” już za nami.

Było fantastycznie, radośnie, nadzwyczaj sportowo i emocjonująco, a także bardzo rodzinnie. Dziękujemy indywidulanym biegaczom i drużynom biegowym oraz Ambasadorom i Partnerom biegu za udział w V edycji Daj5. Metę przekroczyło w Biegu Głównym 475 biegaczy, to o 90 więcej niż w poprzednim roku. Łącznie we wszystkich trzech biegach: Biegu Głównym, „Małym Cwaniaku i „Wózkach w biegu” wzięło udział 577 osób.

 

DRODZY BIEGACZE!

JESTEŚCIE WIELCY!

DZIĘKUJEMY!

2018-02-28

Wystawa „Jedno z #17milionów marzeń…” cały czas w podróży

Od 28 lutego 2018 można oglądać w Galerii Kawiarnia w Łódzkim Domu Kultury w Łodzi naszą fotograficzną wystawę „Jedno z #17milionów marzeń…”. Wystawa podróżuje po Łodzi i Polsce w wyjątkowy i oryginalny sposób mówiąc o sprawach istotnych dla milionów niepełnosprawnych dzieci. Na kilkunastu zdjęciach przedstawia marzenia 17-tu podopiecznych naszej Fundacji dotkniętych mózgowym porażeniem dziecięcym – MPD. Każdy ma marzenia. Każdy potrzebuje wsparcia w ich realizowaniu. Każdy potrzebuje miłości i akceptacji. Bez wyjątku. Niezależnie od tego, czy na co dzień korzysta z pionizatora, siedziska rehabilitacyjnego, czy wózka inwalidzkiego.

Wystawa prezentowana była już między innymi podczas zorganizowanego przez Fundację koncertu charytatywnego w Sali Koncertowej Filharmonii Łódzkiej, w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej, w Muzeum Miasta Łodzi i Urzędzie Miasta Łodzi, a także w Galerii Stacji Nowa Gdynia w Zgierzu ciesząc się dużym zainteresowaniem publiczności oraz polityków. W Galerii Kawiarnia można ją oglądać do 11 marca 2018. Natomiast od 26 marca do 5 kwietnia 2018 wystawa będzie eksponowana w Klubie Nauczyciela przy ul. Piotrkowskiej 137/139 w Łodzi.

Aż 17 milionów osób na świecie dotkniętych jest MPD!Wystawa „Jedno z #17milionów marzeń…” stanowi część III Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej #17milionów przeprowadzonej w październiku 2017 roku przez naszą Fundację. Kolor zielony jest wyrazem solidarności z osobami cierpiącymi na MPD i dlatego w ramach realizowanej Kampanii na zielono zabłysło nie tylko kilkadziesiąt budynków w całej Polsce, ale także profile osób, instytucji, firm oraz organizacji w mediach społecznościowych. To również dlatego na wszystkich 17–tu czarnobiałych zdjęciach składających się na wystawę „Jedno z #17milionów marzeń…” dziecięce marzenia subtelnie akcentuje kolor zielony.


« powrót