przekaż
darowiznę

V jubileuszowa edycja Biegu Charytatywnego „Daj piątaka na dzieciaka” już za nami.

Było fantastycznie, radośnie, nadzwyczaj sportowo i emocjonująco, a także bardzo rodzinnie. Dziękujemy indywidulanym biegaczom i drużynom biegowym oraz Ambasadorom i Partnerom biegu za udział w V edycji Daj5. Metę przekroczyło w Biegu Głównym 475 biegaczy, to o 90 więcej niż w poprzednim roku. Łącznie we wszystkich trzech biegach: Biegu Głównym, „Małym Cwaniaku i „Wózkach w biegu” wzięło udział 577 osób.

 

DRODZY BIEGACZE!

JESTEŚCIE WIELCY!

DZIĘKUJEMY!

2016-02-11

Łódzkie przedszkolaki zrobiły maski dla chorych dzieci

źródło: www.dzienniklodzki.pl

Ideą przedsięwzięcia było pokazanie, że maluchy borykające się z mózgowym porażeniem dziecięcym i innymi problemami rozwojowymi, potrzebują nie tylko rehabilitacji, ale i beztroskiej zabawy. Symbolem tej zabawy stały się bajeczne maski karnawałowe, które przygotowały maluchy z 44 łódzkich przedszkoli. "Kolorowy Świat" otrzymał ponad 180 prac

- Wszystkie dzieci muszą się bawić, to jest przywilej ich wieku, ale niektóre potrzebują jeszcze specjalnego sprzętu i rehabilitacji, na które potrzeba pieniędzy - przyznaje Izabela Jachim-Kubiak, prezes zarządu Fundacji „Kolorowy Świat”. 

Doceniając zaangażowanie przedszkolaków biorących udział w akcji, Fundacja „Kolorowy Świat” zorganizowała konkurs na bajeczną maskę karnawałową. Zwyciężyło Przedszkole nr 163, drugie miejsce otrzymało Przedszkole nr 71, a trzecie - Przedszkole Żywioły. Nagrody wręczała ambasador fundacji - Monika Kuszyńska. 

- Cieszę się, że fundacja prowadzi tak ważną dla nas wszystkich edukację - przyznaje Monika Kuszyńska. - Dzięki swoim działaniom pokazuje, że potrzebujemy siebie nawzajem, bo cóż z tego, że jesteśmy w jakimś stopniu inni - dodaje. 

Przekazane przez przedszkolaków maski zostaną wystawione na charytatywnej aukcji allegro. Zyski z aukcji zasilą konto fundacji. 

 

Kliknij tu: www.dzienniklodzki.pl/edukacja/a/fundacja-kolorowy-swiat-lodzkie-przedszkolaki-zrobily-maski-dla-chorych-dzieci-zdjecia,9388990


« powrót