przekaż
darowiznę

V jubileuszowa edycja Biegu Charytatywnego „Daj piątaka na dzieciaka” już za nami.

Było fantastycznie, radośnie, nadzwyczaj sportowo i emocjonująco, a także bardzo rodzinnie. Dziękujemy indywidulanym biegaczom i drużynom biegowym oraz Ambasadorom i Partnerom biegu za udział w V edycji Daj5. Metę przekroczyło w Biegu Głównym 475 biegaczy, to o 90 więcej niż w poprzednim roku. Łącznie we wszystkich trzech biegach: Biegu Głównym, „Małym Cwaniaku i „Wózkach w biegu” wzięło udział 577 osób.

 

KLIKNIJ TUTAJ

I ZAPISZ SIĘ

NA KONFERENCJĘ

2012-07-31

Integracja i ja

Celem projektu było zniwelowanie poczucia zagrożenia wśród mieszkańców gminy Chodów, wywołanego faktem tworzenia ośrodka rehabilitacyjnego oraz wzrost poziomu integracji społecznej i aktywności mieszkańców.
W Rdutowie i Chodowie, we współpracy z Urzędem Gminy Chodów, odbyły się 2 spotkania informacyjno-promocyjne na temat powstającego ośrodka rehabilitacyjno-edukacyjnego dla dzieci z porażeniem mózgowym „Kolorowy Dom”. Poprzez spotkania chcieliśmy przyczynić się do integracji lokalnej społeczności, a także zwiększyć wiedzę mieszkańców gminy na temat osób niepełnosprawnych. Na obydwu spotkaniach zaprezentowaliśmy naszym gościom cele związane z budową „Kolorowego Domu”, przybliżyliśmy temat niepełnosprawności oraz przedstawiliśmy korzyści wynikające z uruchomienia ośrodka t.j. stworzenie nowych miejsc pracy, możliwość zbytu produktów rolnych, promocja gminy itp. a także odpowiedzieliśmy na ich pytania.

W piątek 5 czerwca 2009r. w godzinach 12.00 - 17.00 dzięki Programowi Operacyjnemu Kapitał Ludzki, we współpracy z Urzędem Gminy Chodów oraz przy wsparciu sponsorów zorganizowaliśmy na terenie Gimnazjum w Chodowie imprezę pod hasłem „Integracja i ja”. Grupą docelową projektu była lokalna młodzież z Gimnazjum w Chodowie. Podczas kilkugodzinnej zabawy przygotowaliśmy poczęstunek, mnóstwo atrakcji oraz rozstrzygnęliśmy liczne konkursy indywidualne i drużynowe m.in. konkurs plastyczny.
Na dzieci czekał świat fantastycznej rozrywki, przygód i aktywnego wypoczynku. Wszystkich młodych uczestników spotkania zaprosiliśmy do zabawy, gdzie mogli wypróbować swoich sił w mega-piłkarzykach, na ringu i w sumo. Na szkolnym boisku chętni mogli się sprawdzić w skokach na euro-bungee.

Równie ciekawą propozycję przedstawiliśmy dorosłym mieszkańcom gminy. W sobotę 13 czerwca 2009r. specjalnie dla nich zorganizowaliśmy imprezę na terenie remizy OSP w Rdutowie. Spotkanie miało formę poczęstunku, który rozpoczęliśmy powitaniem gości i krótkimi przemówieniami Wójta Gminy Chodów i Zarządu Fundacji. W części artystycznej spotkania, wokalno-taneczny popis dała trójka dzieci niepełnosprawnych z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Chodowie, a także wystąpił zaproszony zespół muzyczny „MAG-IA” przy muzyce którego goście bawili się wybornie. Kiedy zapadł mrok odbył się pokaz Tancerzy z Teatru Ognia „AMENTIA”, polegający na połączeniu ruchu scenicznego, kuglarstwa, gry aktorskiej oraz technik walki, gdzie głównym motywem był ogień.


« powrót