Komu przekazać 1,5% podatku?
Wcześniakom z ośrodka Otulinka!
ich małe życie tak kruche jest ...
Pobierz program do rozliczenia PIT 2023
lub
Rozlicz się ONLINE
lub
Wpisz
KRS 0000 161 880
Dlaczego przekazać 1,5 procent podatku na ratowanie wcześniaków?
Mówi się “spieszy im się na świat”, ale to przecież nie ich wybór. Gdyby mogły podjąć decyzję samodzielnie, na pewno poczekałyby w bezpiecznym brzuchu mamy do momentu, kiedy będą wystarczająco silne, by się urodzić.
w Polsce każdego roku
PODARUJ IM 1,5%KRS 0000161880
Tak było w przypadku Stasia. 960 g życia musiało stoczyć nierówną walkę z przeciwnościami losu. 137 dni w inkubatorze, 2 poważne infekcje dróg oddechowych, częściowa utrata wzroku w lewym oku.
Ale czy to go pokonało? Nie! Staś walczy dalej!
Każde z nich ma szansę być wielkim artystą, naukowcem, sportowcem, politykiem, projektantem, a przede wszystkim dobrym człowiekiem. Potrzebują jednak pomocy, którą my dorośli jesteśmy im winni.
Może myślisz, że Ciebie to nie dotyczy. Że Twoje dzieci są już pełnoletnie, albo, że nie jesteś lekarzem i nie wiesz jak pomagać. Jest jednak inaczej. Wcześniak może być Twoim wnukiem, siostrzeńcem, dzieckiem wieloletniego przyjaciela lub sąsiada. To przecież nie ma znaczenia. Wszystkie dzieci są tak samo ważne. Wykształcenie medyczne nie jest też potrzebne.
Wystarczy, że podarujesz swoje 1,5% podatku dla ośrodka Otulinka.
Co osiągniemy dzięki Twojej wpłacie? Jak pomożesz wcześniakom?
Każdego roku na świat przychodzi coraz więcej wcześniaków. Ich potrzeby związane z rehabilitacją są ogromne. Twoje 1,5% podatku sprawi, że kolejne dzieci i ich rodzice będą mogli skorzystać z bezpłatnej pomocy Otulinki. Pozwoli im to zachować ciągłość leczenia szpitalnego oraz da czas na załatwienie wszystkich niezbędnych formalności związanych z kolejnymi etapami leczenia maluszka. Ponad połowa otulinkowych wcześniaków to dzieci urodzone przed 32 tygodniem ciąży.
ważą mniej niż kilogram
PODARUJ IM 1,5%KRS 0000161880
Przez siedem lat otoczyliśmy bezpłatną opieką lekarską i terapeutyczną ponad 700 takich kruszynek. Wszystkim groziły zaburzenia rozwoju. Opłaciliśmy blisko 8430 godzin świadczeń, w tym konsultacji lekarskich, zajęć logopedycznych, fizjoterapeutycznych i psychologicznych.
Wszystko po to by zmaksymalizować ich szanse na zdrowie.
Wszystkie wcześniaki, którymi się opiekujemy korzystają z naszego wsparcia przez 4 miesiące. W tym czasie pomagamy także rodzicom. Pokazujemy jak troskliwie i przede wszystkim odpowiednio zająć się swoimi pociechami.
To będzie ich dobry start w przyszłość - a każdy sportowiec przecież wie, że dobry start, to połowa sukcesu!
Jak wskazać fundację w e-PIT?
- wchodzimy na stronę www.podatki.gov.pl i logujemy się do usługi Twój e-PIT
- podajemy wymagane w formularzu dane (PESEL albo NIP i datę urodzenia; kwotę przychodu z deklaracji za rok 2021 oraz kwotę przychodu na rok 2022)
- jeżeli korzystacie z profilu zaufanego, możecie go zamiennie wykorzystać podczas logowania
- po zalogowaniu się, na ekranie głównym programu zobaczycie numer KRS organizacji, która w tym momencie wskazana jest jako odbiorca 1,5 procenta podatku. Jeżeli chcecie, możecie zakończyć składanie wniosku.
Jak inaczej wskazać fundację w rozliczeniu podatkowym?
Nadal udostępniamy Wam program do bezpiecznego rozliczania PIT 2023, który, krok po kroku, poprowadzi Was przez proces składania deklaracji podatkowej. Możecie pobrać go lub rozliczyć się online.
Możecie skorzystać także z bardziej tradycyjnej metody, czyli pomocy profesjonalnej księgowej, która samodzielnie rozliczy Wasz podatek. Poproście ją o wpisanie naszego KRS w odpowiednim miejscu.